Підмножина шрифтів | Рішення Aspose.Font API
Що таке піднабір шрифтів
Підмножина шрифту — це процес отримання певних символів із файлу шрифту. Хоча ці символи можуть бути представлені кількома гліфами. Цей момент ми пояснимо далі.
Як було сказано в статті про glyphs, файл шрифту містить так званий glyphsets. Їх розмір різко змінюється і може складати понад 5000 гліфів. За допомогою підмножини ви можете створити файл лише з кількох із них.
Чому вам потрібно створити підмножину?
Давайте опишемо ситуації, коли підмножина дасть вам певну користь.
Великі перевантажені файли шрифтів не тільки займають багато місця, але й незручні для керування. Навіщо вам повний комплект, якщо ваш проект орієнтований виключно на англомовну аудиторію. У цьому випадку вам знадобляться лише англійські літери та цифри. Таким чином, піднабір шрифтів є хорошим інструментом для оптимізації розміру файлу шрифту.
Інша ситуація: коли ви вибрали шрифт, який використовуватиметься лише для вашого логотипу чи назви бренду, було б доцільно мати піднабір легкого дрібного шрифту, який містить лише літери з логотипу/назви бренду. Уявіть, що нам потрібні лише символи для написання логотипу Aspose.Font у Dancing Script верхніми літерами, тоді підмножина виглядатиме приблизно так. Зі шрифту розміром 500 кб було взято лише 9 символів.
Отже, логотип, створений у підмножині підмножини Dancing Script, виглядатиме так.
Звичайні набори гліфів також можуть включати літери більш ніж 200 мов і багато вдосконалених елементів, таких як спеціальні граматичні символи, маленькі великі літери, різні стилі однієї літери чи символу. Ви не будете використовувати всі з них, більше того, не всі ці гліфи можна відобразити в Інтернеті. Так чому б не отримати менший файл без непотрібних елементів.
Інший аспект, який варто згадати, полягає в тому, що деякі шрифти не є безкоштовними, а деякі з них можуть коштувати досить дорого, особливо розроблені. Тому купівля лише піднабору шрифтів дозволить вам заощадити гроші, маючи унікальний красивий текст для свого проекту. Звичайно, у цьому випадку ви не створюєте підмножину самостійно, але все ж.
Підмножина веб-шрифтів
Веб-шрифти складаються з двох важливих частин. Це символи (літери, цифри, розділові знаки) і функції відкритого типу.
Персонажі розміщуються в певних блоках залежно від їхньої функціональності чи мови. Кожен із них має свій власний код (Юнікод), зіставлений із шістнадцятковим числом. Функції Open Type більше стосуються гліфів (варіацій цих символів).
Веб-шрифт — це один із форматів, створений спеціально для веб-проектів, сторінок, сайтів тощо. Він призначений для правильного відображення тексту в браузерах і зменшення ваги сторінки. Ви можете дізнатися більше про шрифти WOFF і WOFF2 зі статті, яка розповідає про формати шрифтів.
Деякі також згадують такі терміни, як шрифт HTML, коли говорять про веб-шрифти. Цей термін означає наявність одного або кількох резервних варіантів на випадок, якщо ваш шрифт не може бути відображено в якомусь браузері. Веб-шрифт HTML використовує веб-шрифт, встановлений на пристрої користувача, як запасний варіант.
Говорячи про веб-шрифти, піднабір може мати інші переваги:
- Використання підмножин шрифтів дозволяє зменшити вагу сторінки, щоб покращити взаємодію з користувачем.
- Як розробник ви можете позбутися символів непідтримуваних мов.
- Через невеликий розмір файлів ви можете використовувати більше різних шрифтів у своєму веб-проекті та додавати більше резервних варіантів.
Як створити піднабір шрифтів за допомогою Aspose?
Існує багато способів створення піднабору шрифтів. Деякі є програмними способами, а деякі – просто настільними або онлайн-додатками.
Кросплатформна програма піднабору шрифтів
Як експерт у управлінні шрифтами серед безлічі різноманітних корисних рішень, Aspose.Font також має кросплатформену програму, яка може допомогти вам створити піднабір із вашого шрифту.
Функціональність досить проста. За допомогою нього ви можете об’єднати гліфи кількох файлів шрифтів в один або просто створити набагато менший і чіткіший файл. Ви можете вибрати малі літери, цифри, знаки пунктуації або ввести потрібні символи. Він підтримує формати TTF, WOFF, EOT, CFF і Type 1.
Уявімо, що ми хочемо створити наш логотип із літер шрифту Abel Regular. Його файл не такий великий, всього 35 Кб. і містить лише 259 гліфів, але все ж ми хочемо зробити його якомога меншим.
Після завантаження шрифту з пристрою або холдера можна вибрати потрібні символи. Нам потрібно всього 9 з них для нашого логотипу.
За потреби є кілька кнопок, які пришвидшують процес, тож ви можете одним клацанням миші вибрати великі чи малі літери, цифри, математичні символи чи знаки пунктуації.
Через мить ви зможете завантажити результат. У нашому випадку згенерований файл шрифту має розмір 2 Кб. Отже, ми маємо файл у 15 разів менший. Давайте порівняємо два документи за допомогою програми Viewer
Як ви могли помітити, кількість гліфів створеного файлу становить 10, а не 9, як нам потрібно для нашого логотипу. Відповідь на цю невідповідність полягає у згаданій вище тезі про те, що один символ може бути представлений кількома гліфами. Отже, очевидно, одна з літер або символ крапки має інший варіант свого вигляду.
Отже, очевидно, що зі значно більшим файлом ви можете отримати набагато помітніші результати. Чомусь це здається таким же корисним, як стиснення вмісту (текстових файлів, зображень) за допомогою архівів, але порівняно зі стисненням якість символів підмножини не змінюється.
Ліцензійні обмеження, пов’язані з піднабором шрифтів
Коли справа доходить до піднабору шрифтів, дуже важливо знати про ліцензійні обмеження, пов’язані з використанням шрифтів. Умови ліцензування шрифтів можуть відрізнятися залежно від виробника або дизайнера шрифтів. Давайте розглянемо загальні міркування щодо обмежень ліцензування під час встановлення піднабору шрифтів:
Деякі ліцензії прямо забороняють створення піднабору, тоді як інші можуть дозволяти його з певними умовами чи обмеженнями. Ви повинні прочитати та зрозуміти умови, викладені в ліцензійній угоді, щоб забезпечити дотримання.
Деякі ліцензії на шрифти можуть обмежувати або забороняти розповсюдження підмножин шрифтів третім особам. Якщо ви плануєте це зробити, переконайтеся, що це відповідає умовам ліцензії на шрифт.
Деякі ліцензії на шрифти можуть мати обмеження щодо кількості користувачів або пристроїв, яким дозволено використовувати підмножини шрифтів. Тож дізнайтеся дозволений обсяг, визначений ліцензією.
Деякі ліцензії на шрифти можуть мати спеціальні умови для вбудовування шрифтів. Перевірте, чи дозволяє ліцензія вбудовувати піднабір шрифтів і чи є там якісь обмеження чи вимоги.
Деякі ліцензії на шрифти можуть мати спеціальні положення, пов’язані з комерційним або комерційним використанням. Тому переконайтеся, що кінцеві користувачі поінформовані про умови ліцензування шрифтів через Ліцензійну угоду з кінцевим користувачем (EULA) або подібну документацію.
Ліцензії на шрифти можуть мати обмеження щодо модифікації або створення похідних робіт із піднабору шрифтів. Переконайтеся, що ліцензія дозволяє такі дії, і дотримуйтеся вимог, зазначених у ліцензійній угоді.
У статті описано одну з багатьох програм для керування шрифтами. Щоб дізнатися, що ще ми можемо запропонувати для цієї мети, перейдіть на сторінку Програми шрифтів, де ви можете знайти онлайн-конвертери, засоби перегляду, злиття, різні генератори та багато іншого.