Порівняльний аналіз мов опису сторінок

Критерії оцінювання

Ми вже описали 6 мов опису сторінки (PDL): PS, EPS, AI, XPS, OXPS і PDF. Порівнювати ці PDL не дуже коректно, оскільки деякі з них можна назвати документами, а інші ні. Проте ми спробуємо.

Щоб отримати певну кількісну оцінку від порівняння, ми пропонуємо набір критеріїв оцінювання та оцінюємо PDL за цими критеріями за 5-бальною системою. Деякі критерії просто показуватимуть наявність або відсутність певної функції та оцінюватимуться як «1» для наявності та «0» для відсутності функції. Інші критерії оцінюватимуть кількість і різноманітність підфункцій.

Пропонуємо розглядати мови опису сторінок за такими критеріями:

Порівняння електронного документообміну

Ми починаємо оцінку з електронного обміну документами, оскільки це дуже важлива можливість для корпорацій. Ця функція включає підтримку коворкінгу та цифрового підпису, стиснення, підтримку різних пристроїв і роздільної здатності, шифрування та можливість витягувати дані.

PDF має всі ці функції, тому його оцінюють на 5.

XPS не підтримує коворкінг, оскільки він взагалі не призначений для редагування. Він також не має можливості видобувати дані. Тому ми можемо оцінити XPS, а також OXPS (оскільки він працює на 99% XPS) на 3 за цим критерієм.

PostScript і похідні від нього EPS і AI не є документом у традиційному вигляді. Крім того, EPS та AI — це лише ілюстрації на 1 сторінці. Тому ми оцінюємо PS, EPS, AI за цим критерієм на 1.

Навігація по документу

У PDF є багато способів навігації сторінками та вікнами перегляду: контур, ескізи зображень, вікна перегляду та статті. Тому ми можемо оцінити його на 5 для навігації.

XPS має контур, мініатюрні зображення, можливість переміщення структурними елементами, такими як розділи, абзаци, таблиці тощо. Тому ми можемо встановити 5 для XPS/OXPS також.

PostScript не має навігації, за винятком звичайної, посторінкової. EPS та AI є односторінковими ілюстраціями, тому вони також не мають навігації. Тому PS, EPS, AI PDL отримують 1 для навігації.

Друк (включаючи високоякісні видавничі системи)

PDF, а також PostScript, EPS і AI використовують ту саму модель зображення, спочатку розроблену Adobe саме для високоякісного друку в середовищах, незалежних від пристрою та роздільної здатності. Тому PDF, а також PS, EPS, AI підтримують багато колірних просторів (DeviceGray, DeviceRGB, DeviceCMYK, DeviceN, Spot, на основі CIE, ICC) і шрифтів (Adobe Type 0, Adobe Type 1, Adobe Type 3, Compact Fonts (CFF) ), Chameleon, TrueType, CID-keyed, перехід і розділення кольорів, трепінг і півтони. Тому ми оцінюємо PDF, PS, EPS і AI на 5 за можливості друку .

XPS призначений для друку на звичайних офісних принтерах, тому він підтримує менше колірних просторів (sRGB, scRGB, CMYK, N-Channel, ICC версія 2) і лише 2 типи шрифтів (TrueType і Compact Fonts (CFF)). не підтримує перехід і поділ кольорів, трепінг і півтони. Тому ми оцінюємо XPS, OXPS на 3 для друку.

Підтримка засобами перегляду

PDF має найбільшу підтримку серед різноманітних засобів перегляду, за винятком Adobe Acrobat Reader, і його можна переглядати навіть у браузерах, якщо встановлено відповідний плагін. Тому ми оцінюємо PDF на 5 за цим критерієм.

PS і EPS можна переглянути лише невеликим набором спеціальних програм, наприклад, EPSViewer або Gimp, тому ми встановили 3 для PS і EPS.

Файли штучного інтелекту, як я зробив висновок у своєму дослідженні, можна переглядати лише в Adobe Illustrator і, можливо, в якомусь іншому векторному графічному редакторі. Ми оцінюємо AI на 2.

XPS можна переглядати за допомогою Microsoft XPSViewer у Windows або деяких програм перегляду PDF у Linux. Ми оцінюємо XPS на 3.

Створення та видання

PS, EPS, AI і PDF можна створювати та редагувати за допомогою платних програм Adobe, таких як Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe Acrobat. Крім інструментів Adobe, усю графіку в цих файлах можна створювати та редагувати за допомогою безкоштовної програми Inkscape. Файли PS, EPS і AI також можна створювати та редагувати вручну в простому текстовому редакторі. PDF не можна редагувати вручну в текстовому редакторі, оскільки він містить таблицю перехресних посилань і трейлер, який містить зсув об’єкта в байтах від початку файлу.

XPS створюється лише шляхом друку деяких документів у XPS Writer лише у Windows. І це не можна редагувати за допомогою спеціальних програм, тому що цих програм не існує.

Але ми можемо вручну розпакувати файл XPS за допомогою будь-якої утиліти ZIP, внести деякі зміни вручну та повернути змінені сторінки назад до архіву. Тому ми даємо 5 за створення/редакцію файлів PS, EPS, AI, 4 - у PDF та 2 у файли XPS.

Прозорість

Хоча модель Adobe Imaging не підтримує прозорість PDF, підтримує. Він містить так звані групи прозорості, які, у свою чергу, містять графічні об’єкти PDF із однаковою прозорістю. Тому відповідний переглядач і, можливо, принтер можуть обробляти графічні елементи як прозорі. Окрім груп прозорості, PDF також підтримує зображення з альфа-каналами. Отже, ми можемо сказати, що PDF підтримує прозорість на 4 балах із 5, тоді як EPS та AI підтримують прозорість лише як альфа канал у растрових зображеннях. Ми оцінюємо їх на 3 за підтримку прозорості.

PS навіть не підтримує альфа-канали в зображеннях. Тож PS отримує 1.

XPS підтримує прозорість на рівнях групи (полотна) та елемента (шляхи, гліфи, зображення) і, таким чином, отримує тверду 5 за підтримку прозорості.

Резюме

Візуалізуємо наведені раніше оцінки за допомогою таблиці, щоб отримати переможця конкурсу «найкращий PDL».

Criterion

PS

EPS

AI

XPS

OXPS

PDF

Electronic document exchange

1

1

1

3

3

5

Navigation

1

1

1

5

5

5

Printing (including high-quality publishing systems)

5

5

5

3

3

5

Support by viewing tools

3

3

2

3

3

5

Creation і edition

4

4

4

2

2

4

Transparency

1

3

3

5

5

4

Hyperlinks

0

0

0

1

1

1

3D content

0

0

0

0

1

1

Audio content

0

0

0

0

0

1

Video content

0

0

0

0

0

1

Summary

15

17

16

22

23

32

Як ми бачимо, PDF отримав найбільший рейтинг у нашому аналізі. На сьогоднішній день, якщо спиратися на обрані нами критерії, це найбільш універсальна мова опису сторінок, і це підтверджується її популярністю.

Have any questions about Aspose.Page?



Subscribe to Aspose Product Updates

Get monthly newsletters & offers directly delivered to your mailbox.