LaTeX I/O | Aspose.TeX для .NET

Файл LaTeX

Якщо у нас є файл TeX, який має таку структуру, ми називатимемо цей файл файлом LaTeX:

1\documentclass{<a document class>}
2% Preamble
3...
4\begin{document}
5% Document body
6...
7\end{document}

де <a document class> — це ім’я document class, який є вхідним файлом TeX, який визначає зовнішній вигляд сторінок і макросів вихідного документа, які найбільше підходять для певного типу документа.

Чесно кажучи, ви можете вставити примітивні керуючі послідовності перед \documentclass{}, наприклад \nonstopmode тощо. Але кожен макрос LaTeX перевіряє, чи він розташований у правильній частині файлу.

У контексті роботи з файлами LaTeX про TeX input і output варто зауважити кілька речей.

Вихідний файл LaTeX

Типове завдання LaTeX створює допоміжний вихідний файл із назвою назва завдання і розширенням .aux. Цей файл зазвичай містить довідкові дані, які система збирає під час виконання завдання, якщо ви, скажімо, встановлюєте мітки для математичних формул (рівнянь), а потім посилаєтеся на них десь у тексті. Якщо ви не використовуєте нічого подібного, цей файл містить лише керуючу послідовність \relax (яка є одним із примітивів TeX). Так що не дивуйтеся.

Хоча примітиви \openout, \write і \closeout не заборонені, Пакети є найкращим місцем для них. Тому краще використовувати їх у власних власних пакетах, якщо ви їх розробляєте.

Інші частини виведення є довільними, також дотримуються загальної концепції TeX output і залежать від того, що саме має робити ваш TeX-файл (програма), які Пакети (див. нижче) ви використовуєте тощо.

Вхідний файл LaTeX

Вищезазначений файл .aux водночас є обов’язковою частиною введення в LaTeX. Алгоритмічно LaTeX не може виконати завдання, пов’язані з посиланнями, за один запуск, тому ту саму роботу потрібно виконати двічі — перший раз для збору даних, другий раз для використання цих даних. Багато програмних систем на базі LaTeX запускають завдання LaTeX двічі автоматично. Спойлер: в API Aspose.TeX є параметр, який дозволяє нам контролювати цю поведінку.

Ще одна обов’язкова частина — клас документа. Файл класу документа, у свою чергу, може неявно залежати від інших файлів, які, таким чином, також включені у вхідні дані LaTeX.

Якщо ви хочете використовувати функції, що виходять за рамки базового LaTeX і його класів документів, але підтримуються певною реалізацією механізму TeX, тоді ви зазвичай використовуєте пакет, про який ви повинні повідомити механізм у преамбулі. Пакет LaTeX — це файл або група файлів, зібраних під одним іменем, які надають такі функції. Щоб сповістити движок, вам потрібно використати команду \usepackage з назвою пакета та параметрами, які можна пропустити, якщо пакет визначає такі.

Наприклад,

1\usepackage[a6paper,landscape]{geometry}

Хоча примітиви \input, \openin, \read і \closein не заборонені, пакети є найкращим місцем для них. Тому краще використовувати їх у власних користувацьких пакетах, якщо ви їх розробляєте.

Інші частини введення є довільними, також дотримуються загальної концепції TeX input і залежать від того, що саме повинен робити ваш TeX-файл (програма), які Пакети ви використовуєте тощо.

Have any questions about Aspose.TeX?



Subscribe to Aspose Product Updates

Get monthly newsletters & offers directly delivered to your mailbox.