Konwertuj dokument na format PDF
Możliwość łatwej i niezawodnej konwersji dokumentów z jednego formatu na inny jest kluczową cechą Aspose.Words. Jednym z najpopularniejszych formatów do konwersji jest PDF – format o stałym układzie, który zachowuje oryginalny wygląd dokumentu podczas jego renderowania na różnych platformach. Termin “renderowanie” jest używany w Aspose.Words do opisania procesu konwertowania dokumentu do formatu pliku podzielonego na strony lub mającego koncepcję stron.
Konwertuj dokument Word na format PDF
Konwersja z programu Word do formatu PDF jest dość złożonym procesem, który wymaga kilku etapów obliczeń. Silnik układu Aspose.Words naśladuje sposób działania silnika układu strony Microsoft Word, dzięki czemu dokumenty wyjściowe PDF wyglądają jak najbliżej tego, co można zobaczyć w Microsoft Word.
Dzięki Aspose.Words możesz programowo konwertować dokument z formatów Word, takich jak DOC lub DOCX, do formatu PDF bez korzystania z pakietu Microsoft Office. W tym artykule wyjaśniono, jak przeprowadzić tę konwersję.
Konwertuj DOCX lub DOC na PDF
Konwersja z formatu dokumentu DOC lub DOCX na format PDF w formacie Aspose.Words jest bardzo łatwa i można ją wykonać za pomocą zaledwie dwóch linii kodu, które:
- Załaduj dokument do obiektu Document, korzystając z jednego z jego konstruktorów, podając nazwę dokumentu wraz z rozszerzeniem formatu.
- Wywołaj jedną z metod Document.Save na obiekcie Document i określ żądany format wyjściowy jako PDF, wpisując nazwę pliku z rozszerzeniem “.PDF”.
Poniższy przykład kodu pokazuje, jak przekonwertować dokument z formatu DOCX na format PDF przy użyciu metody Save:
Możesz pobrać plik szablonu tego przykładu z Aspose.Words GitHub.
Czasami konieczne jest określenie dodatkowych opcji, które mogą mieć wpływ na wynik zapisu dokumentu w formacie PDF. Opcje te można określić za pomocą klasy PdfSaveOptions zawierającej właściwości określające sposób wyświetlania pliku wyjściowego PDF.
Pamiętaj, że za pomocą tej samej techniki możesz przekonwertować dowolny dokument w formacie układu przepływu na format PDF.
Konwertuj na różne standardy PDF
Aspose.Words udostępnia Zgodność PDFenumerację do obsługi konwersji DOC lub DOCX na różne standardy formatu PDF (takie jak PDF 1.7, PDF 1.5 itp.).
Poniższy przykład kodu demonstruje, jak przekonwertować dokument do formatu PDF 1.7 przy użyciu PdfSaveOptions zgodnie z PDF17:
Konwertuj obrazy do formatu PDF
Konwersja do formatu PDF nie jest ograniczona formatami dokumentów Microsoft Word. Dowolny format obsługiwany przez Aspose.Words, w tym utworzony programowo, można również przekonwertować na format PDF. Na przykład możemy konwertować obrazy jednostronicowe, takie jak JPEG, PNG, BMP, EMF lub WMF, a także obrazy wielostronicowe, takie jak TIFF i GIF, do formatu PDF.
Poniższy przykład kodu pokazuje, jak konwertować obrazy JPEG i TIFF do formatu PDF:
Aby ten kod działał, musisz dodać do swojego projektu odniesienia do Aspose.Words i System.Drawing
.
Zmniejsz rozmiar wyjściowy pliku PDF
Podczas zapisywania w formacie PDF możesz określić, czy chcesz zoptymalizować wydruk. Aby to zrobić, należy ustawić flagę OptimizeOutput na true, a następnie zbędne zagnieżdżone i puste płótna zostaną usunięte, a sąsiadujące pliki glyph o tym samym formatowaniu zostaną połączone.
Poniższy przykład kodu pokazuje, jak zoptymalizować dane wyjściowe:
Zobacz też
-
Artykuł Wykonanie zawiera więcej informacji na temat formatów o stałej stronie i formatach z układem przepływu
-
Artykuł Konwersja do formatu o stałej stronie zawiera więcej informacji na temat układu strony
-
Artykuł Określ opcje renderowania podczas konwersji do formatu PDF zawiera więcej informacji na temat korzystania z klasy
PdfSaveOptions
-
Artykuł Poznaj funkcje konwersji do formatu PDF/A i PDF/UA opisujący, który standard PDF i odpowiedni ISO dla standardów PDF obsługują Aspose.Words
-
Artykuł Który standard PDF lepiej wybrać w celu ustalenia, które standardy PDF mają sens w jakich przypadkach
-
W artykule Praca z PDF/A lub PDF/UA opisano wymagania dotyczące zawartości dokumentów w formatach PDF/A i PDF/UA – głównie wymagania dotyczące struktury i czcionek
-
W artykule Ostrzeżenia o problemach z dostępnością podczas zapisywania w formacie PDF/A i PDF/UA opisano, jakie wymagania dotyczące dostępności treści nakładają PDF/A i PDF/UA