Zapisywanie dokumentu jako wielostronicowy plik TIFF
Podczas pracy z dokumentami często trzeba przekonwertować dokument na plik(i) obrazu rastrowego. Jest to szczególnie istotne, jeśli musisz przedstawić dokument w formacie czytelnym i nadającym się do wydruku, ale nie nadającym się do edycji. Na przykład jako podglądu możesz użyć obrazu rastrowego pierwszej strony dokumentu. W artykule opisano sposób konwersji dokumentu do obrazu rastrowego na przykładzie formatu TIFF – jednego z popularniejszych formatów obrazów.
Konwersja DOC do wielostronicowego TIFF
W Aspose.Words konwersję z DOC do TIFF można wykonać za pomocą jednej linijki kodu, po prostu przekazując ścieżkę “zapisz w” i odpowiednie rozszerzenie pliku do metody save. Metoda save automatycznie wyprowadza kod SaveFormat z rozszerzenia nazwy pliku określonego w ścieżce. Poniższy przykład ilustruje sposób konwersji dokumentu do formatu TIFF:
Określanie dodatkowych opcji podczas renderowania TIFF
Często trzeba określić dodatkowe opcje, które wpływają na wynik renderowania. W tym celu należy wykorzystać klasę ImageSaveOptions, która zawiera właściwości określające sposób wyświetlania dokumentu na obrazie. Możesz określić następujące elementy:
- Zapisz format, aby określić listę dostępnych opcji (save_format)
- Rozdzielczość (horizontal_resolution, vertical_resolution)
- Liczba stron (page_set)
- Ustawienia kolorów i oświetlenia (paper_color, image_color_mode, image_brightness, image_contrast)
- Jakość obrazu (jpeg_quality, scale, tiff_compression)
- Metoda binaryzacji obrazu (tiff_binarization_method, threshold_for_floyd_steinberg_dithering)
- Format pikseli dla generowanych obrazów (pixel_format)
- Obsługa metaplików Windows przez Aspose.Words (metafile_rendering_options, use_gdi_emf_renderer)
- Dodatkowe opcje, które możesz zobaczyć w klasie ImageSaveOptions
Poniższy przykład pokazuje, jak przekonwertować DOC na TIFF przy skonfigurowanych opcjach:
Próg binaryzacji TIFF
Obraz TIFF można zapisać w formacie czarno-białym 1 bpp, ustawiając właściwość pixel_format na typ formatu pikseli FORMAT1BPP_INDEXED, a właściwość tiff_compression na CCITT3 lub CCITT4.
Do segmentacji obrazu Aspose.Words wykorzystuje najprostszą metodę - progowanie. Ta metoda konwertuje obraz TIFF w skali szarości na obraz binarny przy użyciu wartości progowej. Dlatego też, gdy dokument wymaga konwersji do formatu pliku TIFF, możliwe jest uzyskanie lub ustawienie progu binaryzacji TIFF za pomocą właściwości threshold_for_floyd_steinberg_dithering. Domyślna wartość tej właściwości jest ustawiona na 128, a im wyższa wartość, tym ciemniejszy obraz.
Poniższy przykład pokazuje, jak przeprowadzić binaryzację TIFF z określonym progiem:
Poniżej można porównać obrazy, na których przeprowadzono binaryzację TIFF przy różnych wartościach progowych: