Określ opcje renderowania podczas konwersji do formatu PDF

Format PDF to format o stałej stronie, który jest bardzo popularny wśród użytkowników i szeroko obsługiwany przez różne aplikacje, ponieważ dokument PDF wygląda tak samo na każdym urządzeniu. Z tego powodu konwersja do formatu PDF jest ważną funkcją Aspose.Words.

PDF to złożony format. W procesie konwersji dokumentu do formatu PDF wymaganych jest kilka etapów obliczeń, w tym obliczenie układu. Ponieważ etapy te obejmują złożone obliczenia, są one czasochłonne. Ponadto format PDF sam w sobie jest dość skomplikowany. Ma specyficzną strukturę plików, model graficzny i osadzanie czcionek. Ponadto oferuje złożone funkcje wyjściowe, takie jak znaczniki struktury dokumentu, szyfrowanie, podpisy cyfrowe i formularze edytowalne.

Silnik układu Aspose.Words imituje sposób działania silnika układu strony Microsoft Word. Dlatego Aspose.Words sprawia, że dokumenty wyjściowe PDF wyglądają jak najbliżej tego, co można zobaczyć w formacie Microsoft Word. Czasami konieczne jest określenie dodatkowych opcji, które mogą mieć wpływ na wynik zapisu dokumentu w formacie PDF. Opcje te można określić za pomocą klasy PdfSaveOptions zawierającej właściwości określające sposób wyświetlania pliku wyjściowego PDF.

Poniżej podano kilka przykładów użycia PdfSaveOptions.

Tworzenie dokumentu PDF z formularzami do wypełnienia

Możliwe jest również eksportowanie formularzy do wypełnienia z dokumentu Microsoft Word do wyjściowego pliku PDF, który zamiast zwykłego tekstu zawiera formularze do wypełnienia. Użyj właściwości preserve_form_fields, aby zapisać dokument w formacie PDF z formularzami do wypełnienia.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do Microsoft Word, format PDF ma ograniczoną liczbę opcji edytowalnych formularzy, takich jak pole tekstowe, pole kombi i pole wyboru. Microsoft Word zawiera więcej typów formularzy, na przykład selektor dat kalendarza. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest możliwe pełne imitowanie zachowania Microsoft Word w formacie PDF. Dlatego w niektórych skomplikowanych przypadkach wynik w formacie PDF może różnić się od tego, co widzisz w Microsoft Word.

Poniższy przykład kodu pokazuje, jak zapisać dokument w formacie PDF z formularzami do wypełnienia z określoną kompresją i jakością Jpeg:

Eksportowanie struktury dokumentu i właściwości niestandardowych

Właściwość export_document_structure umożliwia eksport struktury dokumentu do formatu PDF.

Funkcje struktury logicznej PDF zapewniają mechanizm włączania informacji dotyczących struktury zawartości dokumentu do pliku PDF. Aspose.Words zachowuje informacje o strukturze z dokumentu Microsoft Word, takie jak akapity, listy, tabele, przypisy/przypisy końcowe itp.

Poniższy przykład pokazuje, jak zapisać dokument w formacie PDF, zachowując strukturę dokumentu:

Aspose.Words umożliwia także eksport niestandardowych właściwości dokumentu do formatu PDF, co ilustruje poniższy przykład:

Eksportowanie konturów z zakładek i nagłówków w wyjściowym pliku PDF

Jeśli chcesz wyeksportować zakładki jako kontury w wyjściowym pliku PDF, możesz użyć właściwości default_bookmarks_outline_level. Właściwość ta określa domyślny poziom w konspekcie dokumentu, na którym wyświetlane są zakładki Microsoft Word. Jeśli dokument zawiera zakładki w nagłówku/stopce dokumentu, możesz ustawić właściwość header_footer_bookmarks_export_mode na HeaderFooterBookmarksExportMode.FIRST lub HeaderFooterBookmarksExportMode.ALL, aby określić sposób ich eksportowania do wyjściowego pliku PDF. Zakładki w nagłówkach/stopkach nie są eksportowane, jeśli wartość header_footer_bookmarks_export_mode to HeaderFooterBookmarksExportMode.NONE.

Poniższy przykład kodu pokazuje, jak wyeksportować zakładki z pierwszego nagłówka/stopki sekcji:

Wyjściowy plik PDF tego przykładu pokazano poniżej:

specify-rendering-options-when-converting-to-pdf_1

Jeśli header_footer_bookmarks_export_mode jest ustawiony na HeaderFooterBookmarksExportMode.FIRST i dokument ma parzyste i nieparzyste nagłówki/stopki lub inny nagłówek/stopkę pierwszej strony, zakładki są eksportowane dla pierwszych unikalnych nagłówków/stopek w sekcji.

Możesz także eksportować nagłówki do wyjściowego pliku PDF, korzystając z właściwości headings_outline_levels. Ta właściwość określa, ile poziomów nagłówków znajduje się w konspekcie dokumentu.

Poniższy przykład kodu pokazuje, jak eksportować nagłówki z trzema poziomami:

Wyjściowy plik PDF tego przykładu przedstawiono poniżej:

specify-rendering-options-when-converting-to-pdf_2

Próbkowanie obrazów w dół w celu zmniejszenia rozmiaru dokumentu

Aspose.Words zapewnia możliwość próbkowania obrazów w dół w celu zmniejszenia rozmiaru wyjściowego pliku PDF przy użyciu właściwości downsample_options. Próbkowanie w dół jest domyślnie włączone we właściwości downsample_images.

Należy pamiętać, że możliwe jest również ustawienie określonej rozdzielczości we właściwości resolution lub progu rozdzielczości we właściwości resolution_threshold. W drugim przypadku, jeśli rozdzielczość obrazu będzie mniejsza od wartości progowej, wówczas downsampling nie zostanie zastosowany.

Poniższy przykład kodu pokazuje, jak zmienić rozdzielczość obrazów w wyjściowym dokumencie PDF:

Rozdzielczość jest obliczana na podstawie rzeczywistego rozmiaru obrazu na stronie.

Osadzanie czcionek w formacie Adobe PDF

Aspose.Words umożliwia także kontrolowanie sposobu osadzania czcionek w wynikowych dokumentach PDF. Czcionki muszą być osadzone w dowolnym dokumencie Adobe PDF, aby zapewnić prawidłowe renderowanie dokumentu na dowolnym komputerze (więcej szczegółów na temat renderowania czcionek można znaleźć w sekcji Korzystanie z czcionek TrueType). Domyślnie Aspose.Words osadza podzbiór czcionek używanych w dokumencie w wygenerowanym pliku PDF. W takim przypadku w formacie PDF zapisywane są wyłącznie pliki glyph (znaki) użyte w dokumencie.

Kiedy używać pełnych czcionek i kiedy podzbiór

Istnieje sposób, aby określić opcję osadzania pełnych czcionek w Aspose.Words. Dalsze szczegóły oraz niektóre zalety i wady każdego ustawienia opisano w poniższej tabeli.

Tryb osadzania czcionek Zalety Niedogodności
Full Przydatne, gdy chcesz później edytować wynikowy plik PDF, dodając lub modyfikując tekst. Wszystkie czcionki są uwzględnione, dlatego obecne są wszystkie pliki glyph. Ponieważ niektóre czcionki są duże (kilka megabajtów), osadzanie ich bez podziału na podzbiory może skutkować powstaniem dużych plików wyjściowych.
Subset Podzbiór jest przydatny, jeśli chcesz zachować mniejszy rozmiar pliku wyjściowego.

Użytkownik nie może w pełni dodawać ani edytować tekstu przy użyciu czcionki podustawionej w wyjściowym dokumencie PDF. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pliki glyph czcionki są obecne.

Jeśli zapisano wiele plików PDF z podzestawami czcionek i złożono je razem, wówczas połączony dokument PDF może zawierać czcionkę zawierającą wiele niepotrzebnych podzbiorów.

|

Osadzanie pełnych czcionek w formacie PDF

Właściwość embed_full_fonts umożliwia określenie sposobu, w jaki Aspose.Words osadza czcionki w wyjściowym dokumencie PDF.

  • Aby osadzić pełne czcionki w wyjściowym dokumencie PDF, ustaw embed_full_fonts na True
  • Aby ustawić podzbiór czcionek podczas zapisywania w formacie PDF, ustaw embed_full_fonts na False

Poniższy przykład ilustruje sposób osadzania pełnych czcionek w wyjściowym dokumencie PDF:

Poniższy przykład ilustruje sposób ustawienia Aspose.Words w celu podzbioru czcionek w wyjściowym pliku PDF:

Jak kontrolować osadzanie czcionek podstawowych i standardowych czcionek Windows

Czcionki podstawowe i czcionki Windows Standard to “standardowe” zestawy czcionek, które zwykle znajdują się na komputerze docelowym lub są dostarczane przez czytnik dokumentów, dlatego nie muszą być osadzane w wyjściowym pliku PDF. Nie osadzając tych czcionek, można zmniejszyć rozmiar renderowanych dokumentów PDF, zachowując jednocześnie przenośność.

Aspose.Words udostępnia opcje wyboru sposobu eksportowania czcionek do formatu PDF. Możesz osadzić podstawowe i standardowe czcionki w wyjściowym pliku PDF lub pominąć ich osadzanie i zamiast tego użyć standardowych podstawowych czcionek PDF lub czcionek systemowych na komputerze docelowym. Użycie którejkolwiek z tych opcji zwykle powoduje znaczne zmniejszenie rozmiaru pliku dokumentów PDF generowanych przez Aspose.Words.

  • Ponieważ te opcje wzajemnie się wykluczają, należy wybierać tylko jedną na raz.
  • Podczas zapisywania zgodnie ze standardem PDF/A-1 wszystkie użyte czcionki muszą być osadzone w dokumencie PDF. Podczas zapisywania z tą zgodnością właściwość use_core_fonts musi być ustawiona na False, a właściwość font_embedding_mode musi być ustawiona na PdfFontEmbeddingMode.EMBED_ALL.

Osadzanie podstawowych czcionek

Opcję osadzania czcionek Core można włączyć lub wyłączyć za pomocą właściwości use_core_fonts. Jeśli jest ustawiona na true, następujące najpopularniejsze czcionki “True Type” (czcionki Base 14) nie są osadzane w wyjściowym dokumencie PDF:

  • Arial
  • Times New Roman
  • Courier New
  • Symbol

Czcionki te są zastępowane odpowiednimi czcionkami podstawowymi typu 1, które są dostarczane przez czytnik po otwarciu pliku PDF.

Poniższy przykład pokazuje, jak ustawić Aspose.Words, aby uniknąć osadzania podstawowych czcionek i pozwolić czytelnikowi zastąpić je czcionkami PDF Type 1:

Ponieważ przeglądarki plików PDF udostępniają podstawowe czcionki na dowolnej obsługiwanej platformie, opcja ta jest również przydatna, gdy wymagana jest większa przenośność dokumentów. Jednak podstawowe czcionki mogą wyglądać inaczej niż czcionki systemowe.

Osadzanie czcionek systemowych

Tę opcję można włączyć lub wyłączyć za pomocą font_embedding_mode. Jeśli ta właściwość jest ustawiona na PdfFontEmbeddingMode.EMBED_NONSTANDARD, czcionki typu true “Arial” i “Times New Roman” nie są osadzane w dokumencie PDF. W tym przypadku przeglądarka kliencka korzysta z czcionek zainstalowanych w systemie operacyjnym klienta. Gdy właściwość font_embedding_mode jest ustawiona na PdfFontEmbeddingMode.EMBED_NONE, Aspose.Words nie osadza żadnych czcionek.

Poniższy przykład pokazuje, jak ustawić Aspose.Words tak, aby pomijał osadzanie czcionek Arial i Times New Roman w dokumencie PDF:

Ten tryb jest najbardziej przydatny, gdy chcesz przeglądać dokumenty na tej samej platformie, zachowując dokładny wygląd czcionek w wyjściowym pliku PDF.