Bir Excel Dosyasını Açma

Giriş

Aspose.Cells.GridDesktop kullanarak bir Excel dosyasını açmak için, içinde GridDesktop Control bulunan bir masaüstü uygulaması oluşturmanız gerekir. Windows formunuza Aspose.Cells.GridDesktop kontrolünü nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, o zaman başvurmalısınız.Aspose.Cells.GridDesktop nasıl kullanılır?

Aspose.Cells.GridDesktop, bir Excel dosyasını açmak için aşağıdaki üç farklı yolu sunar.

 1. Dosyadan Açma
 2. CSV dosyası açılıyor
 3. Akıştan Açma

Excel Dosyasını Açma

Bu örnekte bir masaüstü uygulaması oluşturun ve aşağıdakileri yapın.

 • Forma bir GridControl Denetimi ekleyin.
 • Metin özellikleri aşağıdaki gibi ayarlanmış üç düğme ekleyin:
  • Excel Dosyasını Aç
  • CSV Dosyasını Aç
  • Akıştan aç

Dosyadan Açma

İçeriği bir Excel dosyasından Aspose.Cells.GridDesktop kontrolüne yüklemek için, Excel dosyasının yolunu belirtmek üzere bir kontrol yöntemi çağırmanız gerekecektir. Bundan sonra, Aspose.Cells.GridDesktop kontrolü dosyayı belirtilen yoldan otomatik olarak bulur ve içeriğini görüntüler. Bir Excel dosyasının içeriğini yüklemek için kod parçacığı aşağıdaki örnekte verilmiştir. Tıklama olayını oluşturunExcel Dosyasını Aç butonuna basın ve içine aşağıdaki kodu yapıştırın.

Yukarıdaki kod parçacığı, geliştiriciler tarafından istedikleri şekilde kullanılabilir. Örneğin, bir Windows formu yüklendiğinde otomatik olarak bir Excel dosyası yüklemek istiyorsanız, bu kodu Formunuzun Load olayı altına ekleyebilirsiniz.

CSV dosyası açılıyor

Aspose.Cells.GridDesktop kontrolü, CSV dosyasının yüklenmesini de destekler. Tıklama olayını oluşturunCSV Dosyasını Aç butonuna basın ve içine aşağıdaki kodu yapıştırın.

Akıştan Açma

Yukarıdaki tartışmamızda, dosya yolunu kullanarak bir Excel dosyasını yükleme hakkında tartıştık, ancak Aspose.Cells.GridDesktop kontrolü bir akıştan Excel dosyası yüklemeyi de destekler. Tıklama olayını oluşturunAkıştan aç butonuna basın ve içine aşağıdaki kodu yapıştırın.

Dosyayı bir akış olarak kullanmak, her türlü dosya erişimini veya paylaşım ihlali sorunlarını engellemek için daha iyi bir yaklaşımdır çünkü bu yaklaşım, akışı kapatarak dosyalara olan tüm bağlantıların kapatılmasını sağlar.