Koruma ile Çalışma

Visio Diagram Set Koruması

Diyagramları korumak, kullanıcıların arka planları, kalıpları (kalıpları), şekilleri ve stilleri düzenlenemeyecek şekilde kilitlemesine olanak tanır. Bu, örneğin kurumsal stilleri korumak ve bir dizi diyagramda tutarlı bir görünüm sağlamak için kullanışlıdır. Geliştiriciler, Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak bunu başarabilir.

Visio Diagram’in Korumasını Düzenle

DocumentSettings sınıfı tarafından sunulan getProtectBkgnds, getProtectMasters, getProtectShapes ve getProtectStyles yöntemleri BoolValue nesnesini destekler. Bu özellikler Microsoft Visio diyagramlarını korumak ve korumayı kaldırmak için kullanılabilir.

Microsoft Visio’de belgeleri şu şekilde korursunuz:

  1. Microsoft Visio’de bir diagram açın.
  2. Çizim Gezgini penceresini açın.
  3. Bir diagram’e sağ tıklayın ve seçinBelgeyi Koru menüden.
  4. Belgeyi Koru penceresinde, farklı diagram öğelerini kilitlemek veya kilidini açmak için seçenekleri işaretleyin veya temizleyin.
  5. TıklamakTAMAM.

Lütfen seçenekleri manuel olarak nasıl kontrol edebileceğimizi veya temizleyebileceğimizi görün.

Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak aynı görevleri gerçekleştirmek için uygulamanızda aşağıdaki kodu kullanın - diagram’inizin farklı öğelerini kilitleyin ve kilidini açın.

Visio Şekil Korumasını düzenleyin

Visio şekillerinin korunması, kullanıcıların şekillerin belirli yönlerini kilitlemesine olanak tanır. Şekil koruması yoluyla kilitlenebilen şekillerin özellikleri arasında genişlik, yükseklik, x konumu, y konumu, döndürme ve daha fazlası bulunur. Geliştiriciler, Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak bunu başarabilir.

bugetLockAspect(), getLockBegin(), getLockCalcWH(), getLockCrop(), getLockCustProp(), getLockDelete(), getLockEnd(), getLockFormat(), getLockFromGroupFormat(), getLockGroup(), getLockHeight(), getLockMoveX(), getLockMoveY(), getLockRotate(), getLockSelect(), getLockTextEdit(), getLockThemeColors(), getLockThemeEffects(), getLockVtxEdit() vegetLockWidth() maruz kalan yöntemlerKoruma sınıf, BoolValue nesnesini destekler. Bu yöntemler şekilleri korumak/korumayı kaldırmak için kullanılabilir.

Visio’de, herhangi bir şekli korumak için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir:

  1. Microsoft Visio’de bir diagram açın.
  2. Bir şekil seçin.
  3. SeçmeKoruma danBiçim menüsü (Visio 2007) veyaKoruma danGeliştirici menü (Visio 2010).
  4. İçindeKoruma penceresinde, şekil niteliğini kilitlemek veya kilidini açmak için seçenekleri seçin veya temizleyin.
  5. TıklamakTAMAM.

Microsoft Visio’de görüldüğü gibi bir şeklin koruma seçenekleri

Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak aynı şeyi yapmak (herhangi bir şekil özniteliğini kilitlemek/kilidini açmak) için Java uygulamanızda aşağıdaki kodu kullanın.