Şekil Korumasını Kaldır

Visio Şeklinin Korumasını Kaldırma

Visio şekillerinin korunması, kullanıcıların şekillerin belirli yönlerini kilitlemesine olanak tanır. Şekil koruması yoluyla kilitlenebilen şekillerin özellikleri arasında genişlik, yükseklik, x konumu, y konumu, döndürme ve daha fazlası bulunur. Geliştiriciler, Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak bunu başarabilir.

Visio Şekil Korumasını düzenleyin

KilitAspect, Kilitle Başla, LockCalcWH, Kilit Kırpma, LockCustProp, KilitleSil, KilitSonu, Kilit Biçimi, LockFromGroupFormat, Kilit Grubu, Kilit Yüksekliği, KilitMoveX, LockMoveY, KilitleDöndür, Seçimi Kilitle, LockTextDüzenle, LockThemeColors, LockThemeEffects, LockVtxDüzenle veKilit Genişliği maruz kalan özelliklerKoruma sınıf desteğiAspose.Diagram.BoolValue nesne. Bu özellikler, şekilleri korumak ve korumayı kaldırmak için kullanılabilir.

Microsoft Office Visio’de kullanıcı herhangi bir şekli korumak için aşağıdaki işlemleri yapabilir:

  • Açık diagram içinde Microsoft Office Visio
  • Herhangi bir şekli seçin
  • Visio 2007 kullanıyorsanız ‘Format’ menüsünden ‘Koruma’yı, Visio 2010 kullanıyorsanız ‘Geliştirici’ menüsünden ‘Koruma’yı seçin
  • Herhangi bir şekil özelliğinin kilidini açmak için “Koruma” penceresinde herhangi bir metin kutusunun işaretini kaldırın.
  • Tamam tuşuna basın’

Şekil Koruma Programlama Örneğinin Kaldırılması

Python via Java için Aspose.Diagram’i kullanarak aynı şeyi yapmak (herhangi bir şekil özniteliğinin kilidini açmak) için uygulamanızda aşağıdaki kodu kullanın.