Değerlendirme Sürümü Sınırlamaları

Aspose.Cells‘in Değerlendirme Sürümünü Nasıl Alınır

Aspose.Cells‘in .NET için değerlendirme sürümünü indirme sayfasından indirebilirsiniz. Değerlendirme sürümü, lisanslı sürümü ile tamamen aynı yetenekleri sunar. Ayrıca, değerlendirme sürümü, lisans satın aldığınızda ve lisansı uygulamak için birkaç satır kod eklediğinizde lisanslı hale gelir.

Aspose.Cells değerlendirmenizden memnun kalırsanız, Aspose web sitesinden lisans satın alabilirsiniz. Sunulan farklı abonelik türleri hakkında bilgi edinin. Herhangi bir sorunuz varsa, Aspose satış ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Her Aspose lisansı, bu süre zarfında ortaya çıkan yeni sürümlere veya düzeltmelere ücretsiz yükseltmeler için bir yıllık abonelik içerir. Teknik destek, lisanslı ve değerlendirme kullanıcılara ücretsiz ve sınırsız olarak sağlanır.

Değerlendirme Sürümü Sınırlamaları olmadan Aspose.Cells’ı Nasıl Test Edebilirsiniz

Aspose.Cells‘i değerlendirme sınırlamaları olmadan test etmek istiyorsanız, 30 günlük geçici bir lisans isteyin. Daha fazla bilgi için Geçici Lisans Nasıl Alınır? sayfasına başvurun.

Değerlendirme Sürümü Kısıtlamaları

Lisans belirtilmeden Aspose.Cells ürününün değerlendirme sürümü, tam ürün işlevselliği sağlar, ancak bir programda 100 dosyayı açmak ve ek bir çalışma sayfası ile sınırlıdır.

Sınırlamalar aşağıda gösterilmiştir:

1. Sınırlama: Açılan Dosya Sayısı

Programınızı çalıştırdığınızda, yalnızca 100 Excel dosyasını açabilirsiniz. Uygulamanız bu sayıyı aşarsa, bir istisna fırlatılacaktır.

2. Sınırlama: Değerlendirme Filigranı ile Çalışma Sayfası

Bu çalışma sayfası her zaman etkin çalışma sayfası olarak gösterilir. Yalnızca lisanslı sürümde etkin çalışma sayfasını diğer çalışma sayfalarına ayarlayabilirsiniz.

3. Sınırlama: Değerlendirme bilgileriyle Düz Metin

Aspose.Cells tarafından üretilen çıktı Düz Metin dosyasında, bir değerlendirme bilgisi belgenin sonuna eklenecektir.

4. Sınırlama: PDF ve Değerlendirme Filigranı içeren Görüntü

Aspose.Cells tarafından üretilen çıktı PDF veya görüntü dosyasında, bir değerlendirme filigranı belgenin/ görüntünün üstüne yapıştırılacaktır. Ayrıca Değerlendirme Telif Uyarısı (ek çalışma sayfası) GridWeb kontrolünde gizlenemez, her zaman kontrolde (çalışma sayfası sekmelerinde sona eklenecek şekilde) olacaktır.

5. Sınırlama: Yapılandırma dosyası ayarları (Aspose.Cells.GridWeb)

Aşağıdaki kod satırlarını ekleyerek (örneğin web.config dosyasında) betik yolunu yeniden belirtemezsiniz. acw_client, dosya ve Aspose.Cells.GridWeb’in iç konfigürasyonunu yönetmek için kullandığı betik dosyaları, görüntü dosyaları ve GridWeb’in davranışını belirlemek ve diğer işlemleri ayarlamak için bu klasörü içeren bir klasördür. Yapılandırma dosyası, gömülü istemci kaynaklarının (görüntüler, betikler vb.) denetimin kullanımını engellemek için kullanılır, bu bazı durumlarda / senaryolarda kullanışlıdır. Dahası, web.config dosyasındaki bu yapılandırma ayarları sadece denetimin LİSANSLI sürümü ile etki edecektir.

XML

<appSettings>

<add key="aspose.cells.gridweb.acw_client_path" value="/acw_client/" />

<add key="aspose.cells.gridweb.force_script_path" value="true" />

</appSettings>