Neden Otomasyon Değil

Giriş

Aspose’de burada en sık duyduğumuz iki soru var:

  1. Ürünlerinizin çalışması için Microsoft Office’in yüklenmesi gerekiyor mu? Basit cevap hayır. Aspose bileşenleri tamamen bağımsızdır ve Microsoft Corporation ile bağlantılı değildir, yetkilendirilmemiştir, sponsorluğu yapılmamıştır veya başka şekilde onaylanmamıştır.
  2. Microsoft Ofis otomasyonu kullanmak yerine neden Aspose ürünlerini kullanmalıyız? Verebileceğimiz en kısa cevap, pek çok neden olduğudur; bunlardan en önemlisi, Microsoft’in yazılım çözümlerinden Office otomasyonuna karşı şiddetle tavsiye etmesidir:Office’in sunucu tarafı Otomasyonu için dikkate alınması gereken noktalar.

Aspose bileşenlerinin otomasyona göre daha iyi bir alternatif olmasının birkaç nedeni vardır. Temel nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Güvenlik
  • istikrar
  • Ölçeklenebilirlik/Hız
  • Fiyat
  • Özellikleri

Önemli noktalar aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca, bu bölümün sonundaki bağlantıları ziyaret ettiğinizden emin olun.

Güvenlik

Aşağıdakiler, yukarıda atıfta bulunulan Microsoft makalesinden doğrudan bir alıntıdır:

“Office Uygulamaları hiçbir zaman sunucu tarafında kullanılmak üzere tasarlanmamıştır ve bu nedenle dağıtılmış bileşenlerin karşılaştığı güvenlik sorunlarını dikkate almaz. Office, gelen isteklerin kimliğini doğrulamaz ve sizi istemeden makro çalıştırmaya veya başka bir sunucu başlatmaya karşı korumaz. sunucu tarafı kodunuzdan makro çalıştırabilir. Anonim bir Web’den sunucuya yüklenen dosyaları açmayın! En son ayarlanan güvenlik ayarlarına bağlı olarak, sunucu makroları bir Yönetici veya Sistem bağlamı altında çalıştırabilir. Ayrıca Office, işlemeyi hızlandırmak için istemci kimlik doğrulama bilgilerini önbelleğe alabilen birçok istemci tarafı bileşeni (Basit MAPI, Wininet ve MSDAIPP gibi) kullanır. , bir örnek birden fazla istemciye hizmet verebilir ve kimlik doğrulama bilgileri o oturum için önbelleğe alındığından, bir istemcinin önbelleği kullanması mümkündür. d kimlik bilgileri ve böylece diğer kullanıcıların kimliğine bürünerek verilmeyen erişim izinleri elde edin."

Aspose ürünleri çok güvenlidir. Aspose bileşenleri, ASPNET kullanıcısı altında tüm ASP.NET uygulamalarıyla aynı kullanıcı bağlamında çalışır. Bu nedenle, Aspose bileşenleri hayati sistem kaynakları için potansiyel bir risk oluşturmaz. Ayrıca, bir belge Aspose bileşeni tarafından açıldığında, makrolar otomatik olarak çalıştırılmaz. Aspose bileşenleri, geliştiricilerin Office dosyalarını oluşturmasına, değiştirmesine ve kaydetmesine izin vermek amacıyla oluşturulmuştur. Microsoft Office paketiyle ilişkili risklerin hiçbiri Aspose bileşenlerine özgü değildir.

istikrar

Aşağıdakiler, yukarıda atıfta bulunulan Microsoft makalesinden doğrudan bir alıntıdır:

“Office 2000, Office XP ve Office 2003, kurulumu ve kendi kendine onarımı son kullanıcı için kolaylaştırmak için Microsoft Windows Yükleyici (MSI) teknolojisini kullanır. MSI, özelliklerin dinamik olarak etkinleştirilmesine olanak tanıyan “ilk kullanımda yükleme” kavramını sunar. çalışma zamanında yüklenir veya yapılandırılır (sistem için veya daha sık olarak belirli bir kullanıcı için).Sunucu tarafı bir ortamda, bu hem performansı yavaşlatır hem de kullanıcıdan yüklemeyi onaylamasını isteyen bir iletişim kutusunun görüntülenme olasılığını artırır. veya uygun bir yükleme diski sağlayın.Bir son kullanıcı ürünü olarak Office’in esnekliğini artırmak için tasarlanmış olsa da, Office’in MSI yeteneklerini uygulaması, sunucu tarafı bir ortamda verimsizdir.Ayrıca, genel olarak Office’in kararlılığı , bu tür bir kullanım için tasarlanmadığı veya test edilmediği için sunucu tarafında çalıştırıldığından emin olunamaz. Office’i bir ağ sunucusunda bir hizmet bileşeni olarak kullanmak, o makinenin kararlılığını azaltabilir ve bir bütün olarak ağınızın bir sonucu. Office’i sunucu tarafında otomatikleştirmeyi planlıyorsanız, programı, kritik işlevleri etkileyemeyen ve gerektiğinde yeniden başlatılabilen ayrılmış bir bilgisayarda izole etmeye çalışın."

Aspose bileşenleri tek bir DLL’de paketlendiğinden, bunların çalışması için herhangi bir ek parça veya parça yüklemeye asla gerek kalmayacaktır. Aspose bileşenleri yalnızca .NET uygulamaları tarafından kullanılır ve bileşen kodunun insan yanıtını beklemek için tasarlanmış hiçbir bölümü yoktur. Aspose bileşenleri kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Aspose bileşenleri IBM, Hilton, Reader’s Digest, Bank of America ve çok daha fazlası gibi şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Ölçeklenebilirlik/Hız

Aşağıdakiler, yukarıda atıfta bulunulan Microsoft makalesinden doğrudan bir alıntıdır:

“Sunucu tarafı bileşenlerinin, birden çok istemci için minimum ek yük ve yüksek aktarım hızına sahip yüksek düzeyde yeniden girilebilir, çok iş parçacıklı COM bileşenleri olması gerekir. Office Uygulamaları neredeyse her açıdan tam tersidir. Bunlar, yeniden giriş yapmayan, STA tabanlı Otomasyon sunucularıdır. tek bir istemci için çeşitli ancak kaynak yoğun işlevsellik sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sunucu tarafı çözümü olarak çok az ölçeklenebilirlik sunarlar ve yapılandırma yoluyla değiştirilemeyen bellek gibi önemli öğeler için sabit sınırları vardır. Daha da önemlisi, küresel kaynakları kullanırlar. (bellek eşlemeli dosyalar, genel eklentiler veya şablonlar ve paylaşılan Otomasyon sunucuları gibi), çok istemcili bir ortamda yapılandırılmaları durumunda eşzamanlı olarak çalışabilecek örneklerin sayısını sınırlayabilir ve yarış koşullarına yol açabilir. herhangi bir Office Uygulamasının birden fazla örneğini aynı anda çalıştırmayı planlıyorsanız, olası ölümleri önlemek için Office Uygulamasına erişimi “havuzda toplamayı” veya serileştirmeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. kilitler veya veri bozulması."

Aspose bileşenleri yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve ışık hızındadır. Office uygulamaları aynı anda yüzlerce ve binlerce kullanıcı tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır; ancak Aspose bileşenleri tam da bunun için tasarlanmıştır. Bileşenlerimiz gerçek bir .NET çözümüdür ve ister tek bir uygulamaya güç sağlayan tek bir sunucuda, ister kurumsal çapta bir uygulamaya güç sağlayan yük dengeli bir web çiftliğinde kusursuz bir şekilde çalışır.

Fiyat

Bir uygulama Microsoft Office otomasyonunu kullandığında, uygulamayı çalıştıran her makine için Microsoft Office’in bir kopyası satın alınmalıdır. Bir uygulamanın bir ofis dosyası oluşturması veya değiştirmesi gerekebileceği, ancak kullanıcının Office’e sahip olmasını gerektirmediği birçok durum vardır. Aspose çok teklif ediyoruygun maliyetli, telifsiz, yeniden dağıtım lisansı, lisanslama endişesi olmadan sınırsız sayıda kullanıcıya dağıtıma olanak tanır.

Web tabanlı uygulamalar oluştururken, Microsoft Office otomasyon bileşenlerinin sunucu tarafı çözümler için fiyatlandırılmadığını veya lisanslanmadığını bilmek önemlidir (Office 2000 Web Bileşenlerini ve Office Sunucu Uzantılarını Lisanslama); bu nedenle, Microsoft Office bileşenlerini kullanan web uygulamalarını dağıtmak için iyi bir lisanslama çözümü yoktur. Aspose, sunucu tabanlı uygulamalar için de çok uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Özellikleri

Aspose bileşenleri, Office dosyalarını yönetmek için gereken her şeyi ve çok daha fazlasını sağlar. Geliştiricilerin en az çalışmayla en iyi sonuçları elde etmelerine izin verme felsefesiyle tasarlanmıştır. Office otomasyonunun aksine, Aspose bileşenleri birçok güçlü, zaman kazandıran işlev sağlar. Örneğin,Aspose.Cells geliştiricilere bir dosyadan dışa aktarma yeteneği sunar.Veri tablosu veyaVeri görünümü doğrudan bir Excel Dosyasına.Aspose.Wordsgeliştiricilerin bir Word adres-mektup birleştirme belgesini doğrudan herhangi bir .NET veri nesnesinden doldurmasına olanak tanıyan benzer bir özellik sunar.Her bileşen Aspose ailesinde kendi benzersiz, güçlü özellikleri bulunur.

Bir Aspose bileşeni veya bileşen paketi satın almanın en iyi yanı, geliştirme ekiplerimize erişebilmektir. Geliştirme ekiplerimiz, şirketinizin ihtiyaç duyduğu bir özellik varsa, muhtemelen diğer şirketlerin de buna ihtiyaç duyacağını fark eder. Her özellik isteği eklenemese de ekiplerimiz yardım sağlarken çok açık fikirli ve esnek olmaya çalışır. Bu zihniyet, Aspose bileşenlerinin oldukları kadar güçlü olmalarına yardımcı olan şeydir. Office otomasyon nesnelerinden ihtiyacınız olan ek özellikler varsa, eklenme şansınız çok ama çok düşüktür.

Çözüm