Aspose.Cells veya VSTO

Çözümünüz için hangi ürünün en iyi olduğunu karşılaştırmanız gerektiğinde, değerlendirilmesi gereken pek çok kriter vardır, ancak asıl odak noktası genellikle ürünü kullanmak için gereken işlevsellik ve çaba olacaktır.

Dosyaları işlemek için daha hızlı, daha basit ve daha hafif bir dosya biçimi kitaplığı arıyorsanız, Aspose.Cells for .NET ve VSTO’yu karşılaştırmak isteyebilirsiniz. O zaman, aslında bu ürünlerin rekabet etmediğini, ancak biraz farklı kullanıcı görevlerini çözdüğünü fark edebileceksiniz.

VSTO nedir?

VSTO veya Office için Visual Studio Araçları veya Microsoft Visual Studio Araçları, Microsoft’in Visual Studio .NET araçları paketinin bir parçasıdır ve Microsoft .NET Çerçevesini destekler. Geliştiriciler tarafından Microsoft Office Word, Excel ve Outlook uygulamalarını birbirine bağlayan kod yazmak için kullanılır. VSTO kullanan geliştiriciler, C# veya Visual Basic dillerini kullanabilir. Uygulamalar için Visual Basic veya VBA’ya bir alternatiftir.

.Net için Aspose.Cells

Aspose.Cells for .NET, .NET Uygulamasının sunucuda Microsoft Excel’in yüklenmesini gerektirmeden Excel Elektronik Tabloları oluşturmasını ve yönetmesini sağlayan en esnek bileşen grubunu sağlar. Aspose.Cells, her tür Excel formatı işleme için önde gelen bileşenlerden biridir. Diğer satıcıların benzer ürünlerinin aksine, Aspose.Cells yalnızca elektronik tablo oluşturmayı ve diğer temel dosya biçimlendirme özelliklerini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bir dizi gelişmiş özelliği de destekler. Bu gelişmiş özellikler, geliştiricilerin elektronik tablo içeriklerini, hücre biçimlendirmesini ve dosya korumasını değiştirmesini çok daha kolay hale getirir. Aspose.Cells ayrıca, farklı veri kaynaklarından elektronik tablolara veri aktarmaya, ortak ve karmaşık Matematiksel, DateTime, Finansal, Metin Formülleri / İşlevleri eklemeye izin verir, çizelgelerin, resimlerin, yorumların, çizim nesnelerinin ve kontrollerin vb. değiştirilmesini destekler.

Neden VSTO Değil

Belgeyle ilgili standart olmayan veya popüler olmayan bazı görevleri tamamlamanız gerekirse, VSTO böyle bir çözümü uygulamanıza yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, VSTO, sorununuzun özelliklerine göre Microsoft Office’in yeteneklerini genişletmek için kullanılabilir.

Belge ile ilgili görevleriniz popülerse, etkili ve hızlı bir çözüm oluşturmak için Aspose.Cells’in size bir API sağlaması muhtemeldir. Gerçekten güçlü ve kapsamlı araçlar sağladığı için Aspose.Cells ile bazı oldukça zorlu ve karmaşık durumların üstesinden gelebileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu şekilde zamandan tasarruf edersiniz ve tekerleği yeniden icat etmezsiniz.

istikrar

Aspose.Cells, çalışması için herhangi bir ek parçanın yüklenmesini gerektirmeden kapsamlı bir şekilde test edilmiş ve tek bir DLL’de paketlenmiştir.

Ölçeklenebilirlik ve Hız

Aspose bileşenleri yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve ışık hızındadır. Bunlar gerçek bir .NET çözümüdür ve tek bir uygulamaya güç sağlayan tek bir sunucuda veya kurumsal bir uygulamaya güç veren yük dengeli bir web grubu üzerinde kusursuz bir şekilde çalışır.

Özellikleri