Yorumları ve Notları Yönetin

Giriş

Yorumlar, hücrelere ek bilgi eklemek için kullanılır. Aspose.Cells, hücrelere yorum eklemek için iki yöntem sağlar. İlki, bir tasarımcı dosyasında manuel olarak yorumlar oluşturmaktır. Bu yorumlar daha sonra Aspose.Cells kullanılarak içe aktarılır. İkincisi, çalışma zamanında Aspose.Cells API kullanılarak yorum eklemektir. Bu konuda, Aspose.Cells API kullanılarak hücrelere yorum eklenmesi ele alınmaktadır. Yorumların biçimlendirilmesi de açıklanacaktır.

Yorum Ekleme

öğesini çağırarak bir hücreye yorum ekleyin.Yorumlar koleksiyonunEklemek yöntem (kapsüllenmişÇalışma kağıdı nesne). YeniYorum Yap nesneden erişilebilir.Yorumlar yorum dizinini geçirerek koleksiyon. eriştikten sonraYorum Yap kullanarak yorum notunu özelleştirin.Yorum Yap nesneninNotEmlak.

Yorum Biçimlendirme

Yükseklik, genişlik ve yazı tipi ayarlarını yapılandırarak yorumların görünümünü biçimlendirmek de mümkündür.

Yoruma Resim Ekleyin

Microsoft Excel 2007 ile, bir hücre yorumunun arka planı olarak bir görüntüye sahip olmak da mümkündür. Excel 2007’de bu, aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilir. (Zaten bir hücre yorumu eklediğinizi varsayarlar.)

  1. Açıklamayı içeren hücreye sağ tıklayın.
  2. SeçmeYorumları Göster/Gizle, ve yorumdaki tüm metni temizleyin.
  3. Seçmek için yorumun kenarlığına tıklayın.
  4. SeçmeBiçim , o zamanlarYorum Yap.
  5. ÜzerindeRenkler ve Çizgiler sekmesini genişletinRenk liste.
  6. TıklamakDolgu Efektleri.
  7. ÜzerindeResim sekme, tıklayınResim Seç.
  8. Resmi bulun ve seçin.
  9. TıklamakTamam tüm diyaloglar kapanana kadar.

Aspose.Cells de bu özelliği sağlıyor. Aşağıda, sıfırdan bir XLSX dosyası oluşturan ve “A1” hücresine arka planı resim olarak ayarlanmış bir yorum ekleyen bir kod örneği verilmiştir.

ileri konular