Sayfa Sonlarını Yönetme

Sayfa Sonları

Aspose.Cells bir sağlarÇalışma kitabı bir Excel dosyasını temsil eden sınıf. buÇalışma kitabı sınıf bir içerirçalışma sayfalarıExcel dosyasındaki her çalışma sayfasına erişim sağlayan koleksiyon.

Bir çalışma sayfası şununla temsil edilir:Çalışma kağıdı sınıf. buÇalışma kağıdıclass, bir çalışma sayfasını yönetmek için kullanılan çok çeşitli özellikler ve yöntemler sağlar.

Sayfa sonlarını eklemek içinÇalışma kağıdı sınıf'Yatay Sayfa Sonları VeVerticalPageBreaksözellikler.

buYatay Sayfa Sonları VeVerticalPageBreaksözellikler, birkaç sayfa sonu içerebilen koleksiyonlardır. Her koleksiyon, yatay ve dikey sayfa sonlarını yönetmek için çeşitli yöntemler içerir.

Sayfa Sonları Ekleme

Bir çalışma sayfasına sayfa sonu eklemek için belirtilen hücreye dikey ve yatay sayfa sonları ekleyin.HorizontalPageBreakCollection.Add() VeVerticalPageBreakCollection.Add() yöntemler. Her biriEklemek method break eklenmesi gereken hücrenin adını alır.

Tüm Sayfa Sonlarını Temizleme

Bir çalışma sayfasındaki tüm sayfa sonlarını temizlemek içinHorizontalPageBreakCollection VeVerticalPageBreakCollection koleksiyonlar'Clear()yöntemler.

Belirli Sayfa Sonunu Kaldırma

Belirli bir sayfa sonunu kaldırmak içinHorizontalPageBreakCollection.RemoveAt() VeVerticalPageBreakCollection.RemoveAt() yöntemler. Her biriKaldırAtmethod kaldırılmak üzere olan sayfa sonunun indeksini alır.

bilmek önemli

ayarladığınızdaSayfalara Sığdır özellikler (yaniSayfalara SığdırUzun VeSayfalara SığdırGeniş) sayfa yapısı ayarlarında, sayfa sonu ayarları etkilenir, bu nedenle, çalışma sayfasını yazdırırsanız, sayfa sonu ayarları, yine de ayarlanmış olmasına rağmen dikkate alınmaz.