Çalışma Sayfası CSS'sini Çıktı HTML'de Ayrı Olarak Dışa Aktar

Olası Kullanım Senaryoları

Aspose.Cells, Excel dosyanızı HTML’e dönüştürdüğünüzde çalışma sayfası CSS’sini ayrı olarak dışa aktarma özelliği sağlar. Lütfen kullanınHtmlSaveOptions.ExportWorksheetCSSAyrı Olarak bu amaç için mülk ve onu şu şekilde ayarlayın:doğru Excel dosyasını HTML formatında kaydederken.

Çalışma Sayfası CSS’sini Çıktı HTML’de Ayrı Olarak Dışa Aktar

Aşağıdaki örnek kod bir Excel dosyası oluşturur, hücreye biraz metin eklerB5 içindeKırmızırenk ve ardından kullanarak HTML biçiminde kaydederHtmlSaveOptions.ExportWorksheetCSSAyrı Olarak Emlak. Lütfen bkzçıkış HTML referans için kod tarafından oluşturulur. Bulacaksınstil sayfası.cssörnek kodun bir sonucu olarak içinde.

Basit kod

Tek sayfalık çalışma kitabını HTML’e aktar

Birden çok sayfası olan bir çalışma kitabı Aspose.Cells kullanılarak HTML’e dönüştürüldüğünde, CSS ve birden çok HTML dosyası içeren bir klasörle birlikte bir HTML dosyası oluşturur. Bu HTML dosyası tarayıcıda açıldığında sekmeler görünür. Aynı davranış, tek çalışma sayfalı bir çalışma kitabı için HTML’e dönüştürüldüğünde gereklidir. Daha önce tek sayfalık çalışma kitapları için ayrı bir klasör oluşturulmuyordu ve sadece HTML dosyası oluşturuluyordu. Böyle bir HTML dosyası, tarayıcıda açıldığında sekme göstermez. MS Excel, tek bir sayfa için de uygun klasör ve HTML oluşturur ve dolayısıyla aynı davranış, Aspose.Cells API’leri kullanılarak uygulanır. Örnek dosya, aşağıdaki örnek kodda kullanmak için aşağıdaki bağlantıdan indirilebilir:

sampleSingleSheet.xlsx

Basit kod