Kenar Boşluklarını Ayarlama

Kenar Boşluklarını Ayarlama

Aspose.Cells bir sınıf sağlar,Çalışma kitabı , bu bir Excel dosyasını temsil eder. buÇalışma kitabı sınıf içerirçalışma sayfaları Excel dosyasındaki her çalışma sayfasına erişim sağlayan koleksiyon. Bir çalışma sayfası şununla temsil edilir:Çalışma kağıdısınıf.

buÇalışma kağıdı sınıf sağlarSayfa ayarı bir çalışma sayfası için sayfa düzeni seçeneklerini ayarlamak için kullanılan özellik. buSayfa ayarı öznitelik bir nesnedirSayfa ayarı geliştiricilerin yazdırılan bir çalışma sayfası için farklı sayfa düzeni seçenekleri belirlemesine olanak tanıyan sınıf. buSayfa ayarıclass, sayfa düzeni seçeneklerini ayarlamak için kullanılan çeşitli özellikler ve yöntemler sağlar.

Sayfa Kenar Boşlukları

kullanarak sayfa kenar boşluklarını (sol, sağ, üst, alt) ayarlayın.Sayfa ayarısınıf üyeleri. Sayfa kenar boşluklarını belirtmek için kullanılan yöntemlerden birkaçı aşağıda listelenmiştir:

Sayfada Ortala

Bir sayfada bir şeyi yatay ve dikey olarak ortalamak mümkündür. Bunun için bazı yararlı üyeler var.Sayfa ayarı sınıf,MerkezYatay VeMerkezDikey.

Üstbilgi ve Altbilgi Kenar Boşlukları

ile üstbilgi ve altbilgi kenar boşluklarını ayarlayın.Sayfa ayarı gibi sınıf üyeleriBaşlık Marjı VeAltbilgi Kenar Boşluğu.